Jediné wellness zariadenie svojho druhu v okolí!

Doprajte si regeneráciu v našom wellness! Môžete u nás využiť fínsku saunu, infra saunu, parnú saunu. Nachytať bronz v TURBO soláriu. Zregenerovať a vyhladiť tvár od vrások v kolagénovom kresle alebo podstúpiť regeneráciu až na bunkovej úrovni počas oxygenoterapie (dýchanie 95% kyslíka). S problémami pohybového aparátu Vám isto pomôže náš masér - terapeut Michal. Ako sa rozumne a zdravo stravovať poradia naši "výživári". Všetky tieto služby nájdete na jednom mieste. U nás!
 

  Fínska sauna
Pred vstupom do sauny je potrebné sa osprchovať (bez použitia mydla), do sauny sa vstupuje úplne nahý iba s plachtou. Plachtu je potrebné položiť na lavičku pod telo. Nie je dovolené vstupovať do sauny s nápojmi. Teplota v saune dosahuje 80 - 110°C, výška teploty sa reguluje tým, že sedíme na nižších alebo vyšších lavičkách, ktoré sa nazývajú "lauteet". Teplom sa otvárajú póry na potiacej sa pokožke. Kamene v elektrickej piecke ("kiuas") sú veľmi horúce. Klientom nie je dovolené polievať ich vodou (nebezpečenstvo úrazu el. prúdom)! Po 5-20 minútach je potrebné sa ochladiť ponorením sa do ochladzovacieho bazénika, ktorý sa nachádza hneď vedľa sauny.


 
Infra sauna
Pred vstupom do sauny je potrebné sa osprchovať (bez použitia mydla), do sauny sa vstupuje v plavkách alebo nahý iba s plachtou. Plachtu je potrebné položiť na lavičku pod telo. Nie je dovolené vstupovať do sauny s nápojmi. Teplota v saune dosahuje 25 - 50°C, pričom teplota kabíny nie je pri tomto type saunovania dôležitá. Telo je vyhrievané "z vnútra" infra žiarením (neviditeľné žiarenie), ktoré žiari zo stropného a nástenných žiaričov, pričom dochádza k detoxikácií organizmu. Infra sauna je vhodná pre ľudí, na ktorých nepriaznivo vplýva príliš veľká teplota (ako napr. vo fínskej saune). Infrasaunu môžete využivať každý deň alebo aspoň jeden až dvakrát týždenne. Každodenné používanie infrasauny zvyšuje obranyschopnosť organizmu a je vhodné pred alebo po športovej činnosti, pred masážou alebo liečebnou kúrou. Doba pobytu v infrasaune je pätnásť až šesťdesiat minút. Medzi jednotlivými cyklami saunovania je vhodné využiť relax v odpočivárni. V priebehu saunovania dochádza k poteniu. Na záver saunovania si doprajte vlažnú sprchu.

 
Parná sauna
Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje max. 60 °C pri 100 % vlhkosti, je jej nižšia záťaž na organizmus, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do fínskej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy a k správnemu saunovaniu neodmysliteľne patrí aj vhodný pitný režim. Súčasťou parnej sauny je aromaterapia. Vône pôsobia na rôzne časti organizmu, najčastejšie a s najväčším účinkom na dýchacie cesty (napr. eukalyptová parná sauna je vrelo odporúčaná alergikom a astmatikom).

Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť (ochladzovacie vedro, studená sprcha) a dopriať mu krátky relax. Procedúru je možné viackrát opakovať.
 
Soľná záhrada
Podzemná miestnosť vytvorená zo soľných kvádrov slúži ako oddychová časť pri saunách alebo ako detský kútik so soľným pieskoviskom - haloterapia.

 


 
Kolagénové kreslo
Omladenie tváre a dekoltu spočíva v kolagénovom žiarení, ktoré neopaľuje, a teda ani nepoškodzuje pokožku. Kolagénové kreslo stimuluje kolagén a elastín v pokožke.

- klinicky podložená stimulácia kolagénu a elastínu
- viditeľný Anti-Aging efekt
- bojuje proti vráskam a jemným líniám
- zlepšuje celkový vzhľad pleti
- príprava pleti na aplikácie kozmetiky
- redukuje následky škodlivých vplyvov prostredia
- svojím ozdravným účinkom zlepšuje farbu pleti, ale neopaľuje, teda nepoškodzuje pokožku

Aké výsledky môžem očakávať od ošetrenia pomocou kolagénových lámp?
Anti-aging ošetrenia zlepšujú farbu a textúru pleti, zmierňujú pigmentové škvrny, zjemňujú póry, redukujú vrásky a pleť vďaka nim pôsobí žiarivejšie a zdravšie. Kolagénové ošetrenie podporuje taktiež prekrvenie a reparuje elastínové vlákna v tkanive, aby pleť zostala napnutá.

Ako funguje ošetrenie pomocou kolagénových lámp?
Kolagénové ošetrenie bojuje proti príčinám starnutia pleti prirodzeným spôsobom zvnútra. Kolagénové lampy pri tom využívajú viditeľné červené svetlo vo frekvenčnom rozsahu 633 nm, ktoré prijímajú fibroblasty a ktoré podnecujú vnútrobunkový prenos energie. Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového kolagénu a elastínu („Foto-biostimulácia“). Klinické štúdie ukázali, že pleťové bunky regenerujú o 150–200 percent rýchlejšie, keď sú ošetrované kolagénovými lampami. Okrem bunkovej aktivity sa zlepšuje aj ich priepustnosť, takže pokožka môže byť opätovne lepšie zásobovaná nevyhnutne potrebnými výživnými látkami. Výsledkom je napnutejšia a zdravši pokožka.

Kedy sú viditeľné prvé výsledky?
Výsledky sú v priamej súvislosti s vekom a súčasným stavom pokožky. Odporúčané je minimálne 8 až 12 aplikácií v období do 4-6 týždňov. Najlepšie výsledky sa docielia od cca 12 týždňov. Svetelná terapia kolagénovými lampami je nezávadná a vhodná pre všetky typy a zafarbenia pleti. Dobre vyčistená pleť je dôležitým predpokladom pre efektívne ošetrenie kolagénovým svetlom.

Odporúča sa kombinácia s inými kozmetickými aplikáciami?
Áno. Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri svetelnej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, môžu kosmetické produkty pôsobiť obzvlášť účinne. Kombináciou ošetrení tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky.

Ako sa musí pleť pripraviť na ošetrenie kolagénovými lampami?
Pre optimálny účinok kolagénového ošetrenia by sa pleť mala predtým dôkladne vyčistiť (napr. peeling tváre). Pred aplikáciou by sa taktiež mali odložiť šperky. Ďalšie prípravy nie sú potrebné.

Je červené svetlo kolagénového ošetrenia porovnateľné so slnečným svetlom?
Nie. Anti-Aging ošetrenie využíva červené svetlo frekvenčného rozsahu 633 nm. Toto svetelné spektrum neobsahuje ani UV-A, ani UV-B.

Ideálna dĺžka terapie:
Najlepšie výsledky sú získané z terapie, ktorá trvá aspoň 15 minút.

Odporúčanie po absolvovaní terapie:
Potom, čo ste dokončili kolagénové ošetrenie, môžete ľahko zachovať výsledky prostredníctvom kombinácie: 2 až 4 sedení mesačne a používanie špeciálnych produktov starostlivosti o pokožku.

Krásne vyhliadky
Výsledky kolagénovej terapie priamo súvisia s vekom a súčasným zdravotným stavom vašej pokožky. Pozorovacie štúdie ukázali, že viac ako polovica všetkých účastníkov terapie si všimli výrazné zlepšenie pokožky, vyhladenie vrások a liniek na ich tvári a dekolte, a to už iba po desatich sedeniach.

 
Oxygenoterapia - 1. pomoc pre PostCovidový syndróm

Kyslíkovú terapiu - dýchanie 95% kyslíka je možné absolvovať ako samotnú terapiu alebo počas terapie v kolagénovom kresle ako 2 v 1.

Dĺžka terapie je 15 - 60 minút. Pri prvej návšteve obdržíte kyslíkovú kanylu (nosné okuliare), ktorá Vám ostane pre ďalšie procedúry. Táto tenučká hadička sa pripevní pod nos. Cez hadičku stačí prirodzene dýchať, nie je potrebné robiť hlboké nádychy. Dýchanie je riadené z predĺženej miechy automaticky, tak je najvhodnejšie dýchať prirodzene.

Účinky kyslíkovej terapie:
- 1. pomoc pre PostCovidový syndróm
- regeneruje mozgové bunky
- upokojuje nervový systém
- zlepšuje detoxikáciu organizmu
- pôsobí proti bolesti hlavy a migrénam
- zvyšuje koncentráciu
- zvyšuje pracovný výkon energizáciou organizmu
- zvyšuje psychickú odolnosť voči stresu a záťažovým vplyvom
- zvyšuje fyzickú zdvatnosť
- zvyšuje hladinu endorfínov v tele = dobrá nálada
- spomaľuje starnutie na bunkovej úrovni
- omladzuje všetky vrstvy pokožky
- zlepšuje vstrebateľnosť a využiteľnosť suplementov a kozmetických prípravkov
- zlepšuje zrak
- okysličuje kĺby
- zrýchľuje metabolizmus
- spaľuje tuky
- je prevenciou náhlej cievnej mozgovej príhody a rakoviny

Doprajte si hlboký nádych 95% kyslíka a posilnite svoje zdravie.
Najvhodnejšie je absolvovať niekoľko sedení po sebe. Odporúča sa sedenie o dĺžke minimálne 30 minút. Pre optimálne výsledky je vhodné absolvovať 6 až 10 sedení deň za dňom. Lekármi odporúčaná dĺžka kúry je 18 dní. Pri dodržiavanej pravidelnosti je výrazná úprava metabolizmu organizmu a celková úprava vnútorného prostredia.

Ak si nemôžete dovoliť z časových dôvodov vybrať celú kúru, efekt nebude taký výrazný, ale telo si aj tak zapamätá všetko dobré, čo ste mu dopriali. Aj pri príležitostných sedeniach je účinok badateľný a pre telo neoceniteľným prínosom.

 
Masáže
Masáže prebiehajú v ordinácii nachádzajúcej sa v budove prevádzky. Pri zapálených sviečkach v sprievode meditačnej hudby, je atmosféra nanajvýš relaxačná.

Spôsob a prevedenie masáže je individuálne podľa potrieb klienta. Terapeut využíva nielen postupy klasickej švédskej masáže, no terapia je obohatená o princípy tradičnej čínskej medicíny s využitím bankovania, moxibúcie, akupresúry, reflexky, techniky guasha, či čínskej liečebnej masáže TuiNa.

Objednávky: Michal Kubík - 0904 243 109 - www.MichalKubik.sk